Повноваження нового органу будуть суттєво розширені, а чисельність і витрати на її забезпечення зростуть у десять разів.

Проект договору про ЄЕК був схвалений прем'єр-міністрами Росії, Казахстану та Білорусі ще 19 жовтня "у робочому порядку".

Вже 27 жовтня проект був представлений на підпис президенту Дмитру Медведєву. Зустріч, на якій глави держав Єдиного економічного простору (ЄЕП) можуть підписати документ, призначена на листопад.

Окрім митно-тарифного регулювання, митного адміністрування, техрегулювання, комісія буде займатися встановленням торговельних режимів з третіми країнами, валютною, макроекономічною, енергетичною та конкурентною політикою, регулюванням держмонополій, питаннями промислових і сільгоспсубсидій, держзакупівель, транспорту, міграції, фінансових ринків.

Передбачається, що ЄЕК буде приймати рішення "на підставі голосування членів ради або членів колегії" в порядку "один член колегії - один голос" або "один член ради - один голос". До ради увійде по одному віце-прем'єрові від уряду кожної країни, до складу колегії - по три представника.