Про це чказав керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт.

"Вихід України з СНД автоматично означає зупинку торгівлі продукцією тваринництва між нашими країнами, так як необхідно буде затверджувати нові ветеринарні сертифікати", - сказав Данкверт.

Він зауважив, що Україна, як член СНД, поставляє продукцію за спрощеними документам, а не за міжнародними ветсертіфікатами, які діють з іншими країнами.

Читайте також: Заблоковані товари та обмежений кордон, - Росія продовжує діяти

"Вони передбачають пільговий порядок, який був затверджений ще під час створення СНД", - зазначив він.

"Вихід з СНД тягне за собою необхідність затвердження ветсертіфікатов міжнародного зразка по кожному виду продукції. Причому затверджувати їх доведеться з усіма країнами - членами Митного союзу", - сказав Данкверт.

При цьому глава Россільгоспнагляду повідомив, що у 2013 році Україна поставила до Росії продукції, підконтрольної ветслужбі, на 496,4 млн доларів із загального експорту в 1,8 млрд доларів. Поставки з Росії сільгосппродукції в Україну становили 680 млн доларів, на продукцію тваринного походження довелося близько 30 млн доларів.

"Тому перед тим, як приймати рішення, необхідно думати про його наслідки, ми про це попереджаємо заздалегідь, із тим щоб потім не звинувачували Росію. Продовження торгівлі буде можливо тільки при затвердженні ветеринарних сертифікатів", - сказав він.