"Ми не виключаємо повернення до ситуації 2006 року (коли повністю закрили доступ молдавської виноробної продукції на російський ринок - 24)" , - сказав керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

Читайте також: Молдова відмовилась від Митного союзу

"При ускладненні ситуації російська сторона залишає за собою право в односторонньому порядку вжити адекватних заходів, щоб запобігти завезення до Росії недоброякісної алкогольної продукції" , - додав він.

За його словами, російська сторона забракувала минулого тижня чотири партії молдавської алкогольної продукції загальним обсягом понад 28 тис. літрів.

"В основі наших побоювань лежить невирішеність системних проблем, пов'язаних з відтворенням в Молдові національної системи контролю за якістю та безпекою виноробної продукції" , - заявив Онищенко.

За словами Онищенка, у 2013 році в Росію з Молдавії надійшло 3844 партії алкогольної продукції обсягом понад 24 мільйони літрів.

Нагадаємо, у 2006 році Росія заборонила постачання вина з Молдови, посилаючись на проблеми з якістю. Десятки молдавських виробників пройшли процедуру допуску та відновили поставки в РФ.