За прогнозами МВФ, до 2024 року шостою економікою світу за купівельною спроможністю стане Індонезія. Вона й витіснить Росію, на яку по всьому світу наклали санкції.

Читайте також Узбекистан заборонив росіянам віддалено отримувати картки Visa і Mastercard

Купівельна спроможність Росії продовжить невпинне падіння

Так, за результатами 2022 року частка російського ВВП у загальносвітовому ВВП скоротиться до 2,72% у порівнянні з 3,07% у 2021 році. До 2024 року мовитиметься вже про 2,52%. Натомість в Індонезії до цього часу глобальний ВВП зросте до 2,61%.

Наразі Росія поступається Китаю, США, Індії, Японії та Німеччині. Але прогнози МВФ і реальний стан речей дуже скоро посунуть її на сьоме місце економік світу.

Так, російська економіка у 2022 році скоротиться на 8,5%, а у 2023-у ще на 2,3%. На це вплинуть жорсткі санкції, а також нафтове ембарго. Крім того, прогнозується суттєвий спад приватних інвестицій і споживання. Це буде пов'язано з фінансовою ізоляцією, а також втратою довіри інвесторів до Росії.

Зауважимо, що в країні-агресорці наразі не озвучували прогнозу щодо рівня ВВП. Водночас Олексій Кудрін, глава Рахункової палати, ще 12 квітня зазначив, що ВВП впаде щонайменше на 10% за результатами поточного року.

Варте уваги – Експерт припустив, у скільки обходиться Путіну війна проти України: дивіться відео