Разом з тим, попри відсутність контролю, колектори демонструють високі показники з повернення кредитів. Зокрема, торік частка проблемних активів знизилась. Так, корпоративні борги зменшилися з 36% до 30%, споживчі борги з 50% до 40%, відповідно. Загалом рівень токсичних активів знизився на $6,7 млрд і склав близько $30 млрд. Проте такі цифри досить приблизні, конкретних даних немає якраз через відсутність відповідного контролю і обліку, відзначають експерти.

“На сьогодні не було ні однієї законодавчої ініціативи, яка б чітко розписала, що робити з проблемними кредитами, хто має право з ними працювати, хто немає права з ними працювати. Як інструменти вони можуть застосовувати, які не застосовувати”, - каже експерт Європейського Агентства з повернення боргів Валентин Ільчук.

Відтак, уже найближчим часом парламенту на розгляд можуть передати законопроект, який регулюватиме діяльність колекторських організацій. Зауважимо, це вже не перша спроба учасників ринку узаконити свою діяльність. У 2010 році подібний закон не був ухвалений у зв`язку зі зміною влади.

При цьому, за словами Ільчука, якщо найближчим часом держава не створить регулятора на колекторському ринку, його учасники можуть перейти до моделі саморегулювання.