За даними Markets Insider, індекс акцій найбільших американських компаній S&P 500 продемонстрував тижневий приріст на рівні 12%. Промисловий індекс Доу-Джонса піднявся на 13% впродовж цього тижня.

До теми: Нафта продовжує дорожчати, ціни на акції ростуть: що відомо про ситуацію на ринках

До нових заходів Федрезерву США включено низку програм, спрямованих на підвищення рівня економіки країни, що постраждала від пандемії коронавірусу.

Станом на четвер, 9 квітня, основні індекси фондового ринку США демонстрували такі значення:

  • S&P 500 зріс на 1,5%, досягнувши 2789,82 пункту.
  • Промисловий індекс Доу-Джонса збільшився на 1,2% – до 23 719,37 пункту.
  • Індекс Nasdaq composite піднявся на 0,8% і становить 8 153,58 пункту.

Волл-стріт повинна відчути легке полегшення. Останні рішення ФРС доводять, що регулятор надає значну фінансову підтримку там, де він може,
– зазначила Сеема Шах, головна спеціалістка-стратег компанії Principal Global Investors.

Інвестиції в золото: Попит на золото зріс: інвестори вклали рекордну суму грошей в дорогоцінний метал

Департамент праці США повідомив у четвер, 9 квітня, вранці, що минулий тиждень, який закінчився 4 квітня, загальна кількість звернень за допомогою з безробіття становила 6,6 мільйона. Таким чином, кількість людей, які звернулися за фінансовою допомогою на минулому тижні знизилася в порівнянні з попередніми тижнями.

Тим не менш, майже 17 мільйонів заявок на отримання допомоги з безробіття впродовж трьох тижнів є колосально високим числом. Адже коронавірус продовжує поширюватися в США і завдає значних збитків економіці країни.

Катастрофічні масштаби кризи COVID-19 стають ще більше очевидними. Попри те, що ФРС зреагувала швидко, важливо, щоб фінансова допомога була надана негайно, а головне, щою цих грошей вистачило для стримування економічного спаду,
– говорить Рон Темпл, топ-менеджер у Lazard Asset Management.

Прогноз: Економічний спад у 2020 році через коронавірус нагадуватиме Велику депресію

За даними дослідження поведінки споживачів спеціалістами Університету Мічигану, на початку квітня цього року споживацькі настрої у США ще більше знизилися.

Споживачі мають бути готовими до більш тривалої і глибокої рецесії, а не до нинішніх повідомлень влади про те, що фінансова допомога призведе до швидкого відновлення економіки,
– наголосив Річард Кертін, головний економіст, що брав участь у розробленні дослідження.

Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 10 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.

За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 1 603 330 підтверджених випадків зараження, із них 95 758 – закінчилися смертю. Одужало вже 355 983 осіб.

Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 2203 випадки захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 69 – летальні, а 61 пацієнтів одужало.