Український рейтинг (РДЕ) показників фінансової виплати в іноземній валюті досягнув цього рівня у 2016 році. Тоді для економічних показників нашої держави це стало різким підвищенням.

До теми Fitch оновив прогноз для України: слід очікувати зростання економіки в 2021 та 2022 роках

РДЕ України "B" відображає її послужний список багатосторонньої підтримки та надійну основу макроекономічної політики, яка підтримує відносно високий ступінь стійкості до шоку, викликаного коронавірусом,
– мовиться в повідомленні агентства.

Що це означає

Рейтинг показує позицію держави за рівнозначністю оцінки платоспроможності боржника. Країни цього ж рівня означають наявність значних кредитних ризиків, але при цьому залишається обмежена "подушка безпеки".

Таким чином фінансові зобов'язання виконуються, проте здатність продовжувати виплати залежить від стійкої і сприятливої ділової та економічної сукупності певних умов.

Сильні сторони України

  • Fitch вказало, що Україна вигідно відрізняється від показників потенціалу людського розвитку інших держав у цьому списку.
  • Наша країна має чисту зовнішню кредиторську позицію близьку до 13% ВВП.
  • Борг держуправління нижче за середнє значення в цьому секторі.

Недоліки України

  • слабкий рівень управління,
  • високий ступінь законодавчого і судового ризику для реалізації політик,
  • низька зовнішня ліквідність (можливість швидкого переводу активу в готівку без істотної втрати його вартості) у порівнянні з високими вимогами по обслуговуванню суверенного зовнішнього боргу.