Рекордні показники

2 850 компаній по всьому світу вже залучили рекордні 600 мільярдів доларів на IPO у 2021 році, що оновило рекордні показники у 2007 році. Тоді компаніям вдалось залучити близько 420 мільярдів доларів інвестицій.

Цікаво Від 200 євро до 6,3 мільярда доларів капіталізації: як студентський стартап досяг успіху

Як компанії спромоглись оновити показники 2007 року

  • У Bloomberg пояснюють такі показники рекордним зростанням фондового ринку на тлі підтримки з боку світових центробанків.
  • Водночас відновлення економік після пандемії поряд із заходами стимулювання сприяло зростанню доходів компаній.

Показові IPO

​Угоди за участю SPAC принесли цього року рекордні 159 мільярдів доларів, проте інтерес до них, який досяг піку на початку року, помітно впав, зокрема через тиск з боку регуляторів.

Лідер світового ринку – виробник електрокарів Rivian

Лідером світового ринку IPO став американський виробник електромобілів Rivian, який у листопаді залучив майже 12 мільярдів доларів при оцінці близько 77 мільярдів доларів.

За перші дні торгів акції компанії подорожчали на 120%, викликавши високий попит з боку інвесторів, які сподівалися, що стартап стане "наступною Tesla".

Найбільше IPO в Азії та Європі

Найбільшим в Азії стало IPO китайського оператора стільникового зв'язку China Telecom, який залучив 54 мільярдів юанів (8,4 мільярда доларів).

Найкращий результат у Європі показала польська компанія з доставки посилок InPost SA (2,8 мільярда євро або 3,2 мільярда доларів).

Що таке IPO

IPO (Initial Public Offering) – перший публічний продаж акцій компанії. Основною метою проведення IPO є прибуток, який отримають засновники акціонерних товариств у вигляді різниці між сумою від продажу випущених акцій і капіталом, дійсно вкладеним ними в акціонерне підприємство.
Джерело Вікіпедія