Нардепи 5 березня прийняли другу правку за весь час розгляду. Прийнята правка №3017 авторства нардепа від монобільшості Ігоря Фріса носить технічний характер, та виправляє помилки в нумерації закону про державну реєстрацію речових прав та нерухомого майна.

Треба знати: Хто не зможе купити землю в Україні: деталі законопроєкту №2178-10

Більшість поправок після першого читання були внесені депутатами із фракцій "Батьківщина" та "Опозиційна платформа – За життя". Водночас народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин у фейсбуці написав, що депутати від ОПЗЖ не наполягали на розгляді 205 поправок, які вони подали раніше.

Важливо! Аби мати змогу у другому читанні проголосувати за земельну реформу, нардепи мають розглянути понад 4 тисячі правок до законопроєкту. Таким чином процес затягується через нардепів від ОПЗЖ та "Батьківщини". Окрім тисяч правок, вони блокують президію Ради та влаштовують провокації.

Давид Арахамія повідомляв, що через законопроєкт про ринок землі та велику кількість правок робота Верховної Ради може бути заблокована на 2 місяці. На їхній розгляд потрібно близько 8 тисяч хвилин. Найоптимістичніші прогнози щодо завершення цієї процедури – кінець березня.

Впровадження ринку землі в Україні: що відомо

Законопроєкт про впровадження ринку землі №2178-10 депутати підтримали у першому читанні ще у листопаді. Згодом народні обранці подали більше 4 тисяч правок до документа.

Як голосуватимуть депутати: які фракції підтримають законопроєкт

Які ключові правки внесли в законопроєкт про ринок землі:

  • Право купувати землю матимуть українські громадяни та юридичні особи, засновані лише громадянами України.
  • Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
  • Обмеження концентрації землі в одних руках – на рівні 10 тисяч гектарів. У попередній версії законопроєкту цей показник становив 200 тисяч гектарів.
  • Банки також можуть володіти землею. Але тільки тією, яку фермери внесли як заставу за кредит.
  • Купувати землю можна буде тільки у безготівковій формі і покупець повинен мати документи, які підтверджують походження коштів.
  • Вартість землі до 2030 року має бути не нижчою за її нормативно-грошову оцінку.

Зверніть увагу: Як відкриття ринку землі вплине на курс валют: пояснення НБУ

ринок землі, де не можна продавати землю
У яких країнах заборонено продавати землі сільськогосподарського призначення / інфографіка 24 каналу