Під час засідання парламенту народні депутати затвердили указ президента України 334 голосами. Про це 12 травня на своїй сторінці у соціальних мережах повідомив Ярослав Железняк.

Читайте також Налаштовані рішуче: Польща готова конфіскувати майно Росії на своїй території

Законопроєкт №7371

Законопроєкт №7371 стосовно примусового вилучення об'єктів права власності Росії та її резидентів у середу, 11 травня, вніс до Верховної Ради очільник держави Володимир Зеленський.

Указ президента України, яким введено в дію рішення РНБО про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Росії та її резидентів, не пізніше шестимісячного терміну після скасування або завершення воєнного стану в Україні підлягає затвердженню Верховною Радою України шляхом прийняття відповідного закону,
– мовиться у пояснювальній записці.

Що планують вилучити

Олексій Гончаренко повідомив, що, згідно з указом, станом на 31 березня 2022 року пропонується до вилучення:

  • фінансових активів акціонерного товариства "Міжнародний Резервний банк" – 5 825 881 092 гривні;
  • фінансових активів публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" – 4 483 313 425 гривні;
  • право вимоги боргу публічного акціонерного товариства "Сбербанк Росії" до акціонерного товариства "Міжнародний Резервний банк" – 14 889 686 634 гривні;
  • право вимоги боргу Державної корпорації розвитку "ВЕБ.РФ" до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" – 934 874 265 гривень.

Попереднє вето президента

  • Верховна Рада 21 квітня схвалила законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб".
  • Відповідний документ передбачав конфіскацію майна Росії на території України та за кордоном. Однак президент цей законопроєкт не підписав, а віддав на доопрацювання.
  • В ОП пояснили, що документ не встановлює чітких критеріїв, за якими певну особу можуть віднести до списку тих, на кого поширюються такі обмежувальні заходи.
  • Законопроєкт наділяв НАЗК повноваженнями, що виходять за межі компетентності. Мовиться про пошук активів, які підлягають блокуванню, та осіб, що вказанні у рішенні РНБО.

Цікаво – ОПЗЖ припинила своє існування у Раді: дивіться відео