Про це в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" заявив власник фабрики Григорій Козловський.

"Стосовно того, що ми не купили жодної фільтрової акцизної марки. Приблизно 3 роки тому ми освоїли випуск сигарил. Це ніша, в якій великі мультинаціональні компанії не присутні. В основному на українському ринку продаються сигарили двох іноземних виробників Scandinavian Tobacco Group (Данія) і Von Eicken (Німеччина), вартість яких близько 80 гривень за 20 штук. Запропонувавши українському споживачеві більш дешевий продукт, наша фабрика змогла значно збільшити обсяги продажів і виробництва", – розповів він.

Григорій Козловський нагадав, що до 1 липня законодавством передбачаються однакові акцизні марки для сигарил і сигарет з фільтром.

"При цьому акциз на різну продукцію може бути різним і залежить від складної формули нарахування цього податку. Процедура придбання акцизної марки передбачає заморожування великого обсягу оборотних коштів за 2 місяці до отримання марки. Однак, законодавством передбачений механізм, згідно з яким виробник сигарет може замовити дешевшу марку, а за результатами виробництва подати уточнюючу декларацію та здійснити доплату виходячи з продажу конкретної продукції", – пояснив власник ВТФ.

Григорій Козловський уточнив, що на його підприємстві за останній час було п'ять перевірок податкової служби та порушень вони не виявили.

"Серія перевірок показала, що ми є сумлінним українським платником податків. Сума податків, сплачених до бюджету в 2017 році, склала 1,6 млрд грн. На сьогоднішній день ми маємо грамоту сумлінного платника податків і знаходимося в трійці найбільших у Львівській області. Повірте, якби ми хоч щось порушили і дали хоча б якийсь шанс конкурентам, які мають свої інтереси по всьому світу, то наша репутація з їх допомогою розлетілася б на друзки. Ми не порушували, не порушуємо, і, я вас запевняю, ніколи не будемо порушувати законів", – заявив власник Львівської тютюнової фабрики.

Раніше стало відомо, що міжнародні тютюнові концерни за підтримки Міністерства фінансів лобіюють введення в Україні мінімальних цін на сигарети. Якщо закон приймуть, виробники дешевих сигарет будуть змушені підняти ціни майже до 27 грн за пачку. Це позбавить їх конкурентної переваги, і вони будуть витіснені з ринку транснаціональними концернами.