Російський президент підкреслив, що Росія має намір виконати свої зобов'язання за контрактом на прокачку природного газу через територію України.

Читайте також Газ має бути товаром, а не інструментом тиску, – Міненерго про "Північний потік-2"

"Ми підписали контракт терміном на 5 років на прокачку певного обсягу природного газу нашим споживачам в Європі через територію України", – зазначив очільник Кремля.

Нормандський формат, інші формати подібного роду – це політичні майданчики для обговорення ситуації на південному сході України,
– заявив він.

Й додав, що це ніяк не пов'язано з комерційними проєктами "Північний потік", "Північний потік-2" чи з транзитом газу через територію України.

"Росія взяла на себе певні зобов'язання в рамках цього контракту і безумовно буде повністю їх виконувати", – запевнив російський президент.

Що цьому передувало

  • Володимир Зеленський під час візиту до Німеччини заявив, що "Північний потік-2" варто обговорити у межах нормандського формату.
  • Натомість німецька канцлерка Ангела Меркель запевнила його: навіть якщо газопровід запустять, Україна залишиться транзитером газу.
  • Російський президент відповів, що "Північний потік-2" начебто є виключно економічним питанням. Саме тому це не тема для нормандського формату.