Екологічність товарів та послуг

Насамперед в законі уточнено, що замовник має враховувати екологічність та ресурсоефективність товарів, робіт та послуг.

До слова: Закон про штрафи за руйнування доріг набув чинності: що це означає

"Чому це важливо? Якщо ми говоримо про стратегію сталого розвитку, то ця стратегія говорить про те, аби ми країну нашу передавали нащадкам не в гіршому стані, аніж маємо зараз, а максимум використовували того, що їй не шкодить, а сприяє", – пояснив член парламентського комітету з питань екополітики Олександр Маріковський.

Економія грошей

За підрахунками експертів, менше ніж 1% замовників використовують такі критерії як екологічність чи ресурсоефективність під час замовлення державних послуг. Україна недостатньо ефективно використовує вторинну сировину. Лише будівництво доріг із шлаків дозволило б зекономити 17 мільярдів гривень на рік та зберегти навколишнє середовище. Рівень використання вторинної сировини в Україні в два рази нижчий за загальноєвропейські норми.

Більшість замовників не знають, що це можна використовувати, і як це робити. Відповідно ми зараз їх забезпечуємо методологічною підтримкою,
– зазначив керівник проєктів Reform Support Team Андрій Телюпа.

"Це має бути вимога замовника. Чому вони не застосовували? Не було уточнень в законі про публічні закупівлі з посиланням на ці критерії, не було методичної бази, як це робити. В очікуванні закону, який прийнятий, вже напрацьовані певні матеріали, які будуть забезпечувати і допомагати замовнику це робити", – розповіла експертка UN Environmental з публічних закупівель Світлана Берзіна.

Подолання корупції в закупівлях

Також очікується, що після ухвалення цього документу корупції в закупівлях буде набагато менше.

До слова, 19 вересня Верховна Рада ухвалила нову редакцію Закону України "Про публічні закупівлі". Нововведення почнуть впроваджуватися за пів року після опублікування.

Як українці ставляться до інших ініціатив Володимира Зеленського: дивіться в інфографіці 24 каналу

Ринок землі, казино, бурштин