Станом на 1 серпня 2016 року в системі було зареєстровано 9300 замовників, які оголосили 180 тисяч тендерів, економія складала 4,5 мільярда гривень, а загальна сума договорів сягала 42 мільярдів. Але вже 31 липня 2017 року видно, як система виросла в декілька разів – було зареєстровано 27 000 замовників, оголошено 990 тисяч тендерів, економія склала 22,2 мільярда гривень, загальна сума договорів – 741 мільярда гривень. На сьогоднішній день у ProZorro вже зареєстровано більше 1 мільйона процедур (мільйонною процедурою стала закупівля крупи для військової частини в Маріуполі).


Разом з експертами ProZorro сайт "24" влаштував такий собі "нагородний список" у декількох номінаціях. Тож до вашої уваги найактивніші користувачі системи публічних закупівель на минулий рік.

Найактивніше організовували

Київський метрополітен став найактивнішим організатором, котрий оголосив 838 конкурентних закупівель. Запорізька атомна електростанція розмістилась на другому місці з 754 тендерами, а Львівська залізниця посіла третю сходинку з 733 процедурами.

Найбільше зекономили

Лідером економії стало ПАТ "Укртрансгаз", котре зекономило 2,27 млрд грн (майже 20% від очікуваної вартості). ПАТ "Укргазвидобування" могло теж стати лідером року, але економія склала 2,24 млрд, трохи менше ніж в "Укртрансгазу". І закриває трійку "Енергоатом", з економією в 420 млн грн.

Найдобровільніші замовники

За законом України "Про публічні закупівлі" не обов'язково проводити тендери, котрі менші порогу (200 тисяч гривень для товарів та послуг, 1,5 мільйона гривень для робіт) через аукціони, але знайшлися замовники, котрі всі свої допорогові тендери оголошували через ProZorro. Беззаперечним лідером став Київський міський пологовий будинок №6, котрий провів 440 тендерів. Київський геріатричний пансіонат розташувався на другій сходинці з 344 тендерами, а Київська міська клінічна лікарня №12 провела 220 таких тендерів та отримала "бронзу".

Найактивніші учасники

ТОВ "Український папір" подало свої пропозиції на понад 8000 тендерів. У листопаді 2016 року вони встановили рекорд системи – взяли участь у 1300 тендерах (тобто кожного дня подавали по 45 заявок на день!). На другій сходинці розмістилось ТОВ "Епіцентр", котре взяло участь у більше ніж 4000 тендерах, а на третій сходинці розташувалось ТОВ "БАДМ-Б" з 3997 поданими пропозиціями.

Найбільше заробили

За рік роботи системи найбільше заробило ТОВ "Автомагістраль – Південь", котре виграло тендерів на 8,5 млрд грн. В основному компанія займається ремонтом доріг. Нафтогаз України заробив 4,1 млрд грн та посів другу сходинку. І "бронзову сходинку" отримало ТОВ "ТРЕЙД КОММОДІТІ", котре заробило 3,7 млрд грн.

Найкреативніша закупівля

Звичайно, що про цю закупівлю говорили всі ЗМІ країни — це тендер на мавпу-капуцина від управління освіти Сумської міської ради. На жаль, ця закупівля не відбулась, оскільки ніхто не прийшов на тендер.

Читайте також: Робота для студентів: де і за скільки