Про це йдеться в листі глави Федерації металургів України Сергія Біленького, президента ВП "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, виконавчого директора УкрФА Сергія Кудрявцева, голови "Укрцементу" Павла Качура та віце-президента "Скло України" Володимира Цвєтова до прем'єр-міністра, копія якого є в розпорядженні UAprom.

У листі підкреслюється, що питання справедливої індексації вантажних залізничних тарифів є одним з найбільш важливих для ефективного функціонування "Укрзалізниці".

"У той же час ми переконані, що вирішувати його необхідно не в односторонньому порядку, користуючись положенням державного монополіста, а в тісному взаємовигідній співпраці з тими, завдяки кому державний монополіст взагалі існує – провідними вантажовідправниками", – підкреслюється в листі.

Як пише ЗМІ, промисловці запевнили у своїй готовності обговорювати можливість зваженого і помірного підвищення тарифів у 2018 році і в наступних роках. "Але для цього вкрай необхідні дві речі: бажання керівництва "Укрзалізниці" йти на дійсно конструктивний діалог і повна прозорість планів розвитку, інвестиційних програм та фактичного використання коштів монополіста", – наголошується в документі.

"Наші неодноразові спроби досягти хоч якогось компромісу із залізничниками досі не дали жодного позитивного результату через небажання керівництва "Укрзалізниці" йти на які-небудь реальні поступки щодо розміру та строків індексації тарифів, створення привабливих умов для приватних інвестицій у рухомий склад, лібералізації ринку залізничних перевезень за рахунок допуску приватних локомотивів, хоча б на найбільш проблемні ділянки, а також реальних кроків щодо збільшення пропускної здатності найбільш проблемних ділянок залізничної інфраструктури", – йдеться в документі.

У зв'язку з цим представники профільних асоціацій звернулися до Гройсмана з проханням доручити "Укрзалізниці" утриматися від підвищення вантажних залізничних тарифів до кінця поточного року, оскільки, на їхню думку, для цього немає жодних економічних обґрунтувань. Також промисловці звернули увагу прем'єра на той факт, що згідно з чинним законодавством подібні дії повинні бути передбачені у річному фінансовому плані "Укрзалізниці" до початку фінансового року.

Крім того, промисловці просять прем'єра доручити "Укрзалізниці" в найкоротший термін підготувати та обговорити з провідними вантажовідправниками проект фінансового плану на 2018 рік, який згідно із законом повинен бути затверджений ще до 1 вересня поточного року.

Керівники профільних асоціацій вважають за необхідне провести під головуванням прем'єр-міністра нараду за участю Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної регуляторної служби, Антимонопольного комітету, залізниці та представників найбільших вантажовідправників щодо проблемних питань взаємодії з "Укрзалізницею", у тому числі щодо індексації залізничних тарифів.

На думку промисловців, "Укрзалізниця" повинна підготувати детальний звіт щодо використання коштів, що надійшли завдяки попереднім індексаціям тарифів, щодо фактичної рентабельності вантажних перевезень, інвестиційного плану з використання 7 млрд грн, які акумульовано на рахунках державного монополіста.

Також керівники профільних асоціацій просять главу уряду дати доручення МЕРТ і Міністерству інфраструктури посприяти якомога швидшому створення незалежного регулятора – Державної комісії з регулювання тарифів на транспорті.

"Вважаємо, що розгляд будь-якої ініціативи "Укрзалізниці" щодо прямого чи опосередкованого збільшення вантажних залізничних тарифів повинен відбуватися виключно у прозорому форматі діалогу з бізнесом і громадськістю, оскільки будь-який диспаритетний підхід може призвести до вкрай негативних наслідків не тільки для окремих галузей промисловості та АПК, але і для економіки України в цілому", – резюмується в листі.

Видання також нагадує, що тарифний комітет Мінінфраструктури на засіданні 31 серпня 2017 року погодив підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення усередині країни на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.