Програму фінансової державної підтримки малого і середнього бізнесу "Доступні кредити 5-7-9%" в Офісі Президента вважають успішною. Про це повідомила заступниця керівника ОП України Юлія Ковалів.

Ініційована Президентом на початку року програма кредитування "5-7-9%" ефективно реалізується. Станом на 1 серпня сума виданих кредитів становить понад 3,3 мільярда гривень для 1755 компаній. У структурі кредитного портфеля найбільше коштів було надано підприємствам сільського господарства (62%) та переробної промисловості (14%),
– заявила Ковалів.

Області-лідери за кількістю кредитів:

За кількістю оформлених кредитів лідирують такі області:

  • Харківська – 12%;
  • Київська – 11%;
  • Сумська – 8%.

Наразі програма кредитування доступна у 18 банках. Ще 10 фінансових установ заявили про своє бажання долучитися до ініціативи.

Що треба знати про "5-7-9%"?

Президент України Володимир Зеленський ініціював державну програму "Доступні кредити 5-7-9%" для підтримки проєктів українських мікро- та малих підприємств. Надання ставок – 5%, 7% або 9% – за кредитами залежить від терміну діяльності бізнесу, а також його розміру. Ставка знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, однак не більше, ніж до 5% річних.