Про це йдеться у повідомленні агентства про підтвердження рейтингів країни від 20 квітня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: У Кабміні назвали головну економічну проблему України

Попередній такий прогноз S&P складали 10 листопада 2017 року. Тоді зростання ВВП України у 2018 році прогнозувалося на 2,6% з подальшим прискоренням до 3% і 3,2% відповідно в 2019 та 2020 роках.

S&P відзначає, що відновлення економіки продовжується на тлі зростання внутрішнього попиту, високих цін на сировинні товари і здатності економіки швидко адаптуватися до умов торгової блокади Донбасу. Надалі джерела економічного зростання залишаться колишніми, причому головною рушійною силою як і раніше буде внутрішній попит.

Читайте також: Скільки українців відкладають гроші на пенсію: результати дослідження

У той же час агентство додає, що всупереч поліпшенню макроекономічних умов, рівень добробуту на душу населення залишається низьким.

Не дивлячись на помітне в останні два роки зростання економіки, показник ВВП на душу населення (2,6 тисяч доларів у 2017 році) становить всього 67% відповідного показника в передкризовому 2013 році і є другим після Таджикистану найбільш низьким показником серед країн Європи і СНД,
– зазначено в документі.

За даними S&P, низький рівень доходів населення підтримує високий рівень трудової міграції: у 2017 році понад 1 млн українських громадян працювало в Польщі, кілька сотень тисяч – в інших країнах ближнього зарубіжжя. Це, в свою чергу, створює дефіцит кваліфікованих фахівців всередині країни.

Читайте також: Як на курс гривні впливають гроші українських заробітчан: фінансовий експерт дав пояснення

"За даними ряду досліджень, відтік робочої сили привів до браку фахівців на заході України, де, зокрема, за минулі кілька років був створений добре функціонуючий автопромисловості кластер", – зазначили у агентстві

S&P в своєму прогнозі також відкоригував очікування щодо курсу гривні на кінець 2018 року – з 27,3 гривень за долар до 29,5 гривень. Крім того, якщо раніше агентство очікувало, що в кінці 2019 та 2020 роках курс гривні залишатиметься стабільним на рівні 27,5 гривень за долар, то тепер розраховує на його ослаблення до кінця 2019 року до 30,5 гривень за долар з наступним зміцненням до 29,8 гривень до кінця 2020 року та 28,8 гривень за долар до кінця 2021 року.

Читайте також: На що б вистачило грошей Україні, якби російський "Газпром" сплатив борги: приголомшливі цифри

Відносно інфляції агентство незначно погіршило її оцінку на цей рік – з 8,7% до 8,9%, але поліпшило на два наступних – відповідно з 8% та 7,5% до 7,5% та 7%.

"Беручи до уваги наші прогнози щодо подальшої девальвації гривні, яка призведе до подорожчання імпорту, а також зростання продовольчої інфляції, ми вважаємо, що в середньостроковій перспективі інфляційний тиск збережеться. При цьому інфляція буде наближатися до цільового рівня Національного банку – 6% плюс/мінус 2 процентних пункти в 2018 році", – вважають аналітики агентства.