Пов’язані із перевезеннями сектори економіки почали падати з початку року. Про це під час брифінгу повідомив міністр економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, пише "РБК-Україна".

До теми Коли Україна повноцінно вийде з кризи: прогноз МВФ

Зростання очікують у четвертому кварталі

Міністр зазначив, що при цьому хороша динаміка зберігається по агровиробництву, по сільському господарству. За його словами, з початку року почали падати сектори економіки, які стосуються перевезень.

Другий квартал, зрозуміло, що буде в мінусі. Ми бачимо, що істотно впав у квітні-травні сектор перевезення. Істотно впали вантажоперевезення. Але вантажоперевезення впали ще в січні-лютому цього року. Скоректувалася торгівля. Ми бачимо фактично зупинку авіаперевезень. Все, що стосується пасажиропотоку,
– сказав міністр.

Петрашко додав, що тенденція з червня йде на покращення, зокрема – через відкриття торговельних закладів та пожвавлення процесів між областями.

"На третій квартал ми очікуємо відновлення ситуації щодо виробництва, торгівлі та надання послуг. І на четвертий квартал (2020 року – 24 канал) вже очікуємо зростання", – зазначив він.

Якщо не буде другої хвилі

Міністр наголосив, що це можливо у разі відсутності непередбачуваних сценаріїв, пов'язаних з коронавірусом. За його словами, адаптивний карантин має на меті збалансувати розвиток економіки.

Адже ми бачимо, що є стійка тенденція до того, що кількість захворювань на коронавірус зростає. Але саме адаптивний карантин має на меті, щоб економіка розвивалася більш збалансовано. Щоб відключалися лише ті регіони, які найбільш постраждали. Але можлива друга хвиля,
– зазначив він.

Цікаво Банкам заборонили штрафувати за протермінування платежів під час карантину