"Фінансовий комітет щойно закінчив розгляд 16 тисяч правок і затвердив проєкт банківського закону до другого читання. За – 18 членів Комітету", – повідомив у телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

Зверніть увагу Зеленський підписав законопроєкт про "поправочний спам": що він передбачає

Як комітет розглядав велику кількість правок

Розгляд відбувався за абзацами, яких трохи більше ніж 70. Засідання комітету відбувалося в режимі відеоконференції.

Всього до другого читання законопроєкту "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" подали понад 16 тисяч правок, але раніше комітет відхилив 4 тисячі 770 правок.

Позаминулого тижня підкомітет з питань банківської діяльності фінансового Комітету Ради ухвалив рішення розглядати законопроєкт за розділами.

Таких розділів було 63 і голосували кожен абзац окремо. Передбачалося, що якщо поправки до абзацу не увійдуть, то вони вважатимуться відхиленими.

До речі Зеленський піде, а Коломойський буде завжди: депутатам погрожували через закон про банки

Як на це відреагували в Національному банку України

В НБУ підтримали депутатів у розгляді цього законопроєкту, назвавши це "гарними новинами".

"Сподіваємося на швидкий розгляд законопроєкту у Верховній Раді. Від його ухвалення залежить не тільки здоров’я банківського сектору, а і в цілому фінансової системи України", – йдеться в повідомленні НБУ.

До слова Коли Рада планує розглянути "антиколомойський" законопроєкт, необхідний для кредиту МВФ

Що відомо про "антиколомойський" законопроєкт? Він є однією з головних вимог МВФ для наступного кредиту Україні. Законопроєкт називають "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським. Сам олігарх проєкт закону називає не "антиколомойським", а антиукраїнським.

Закон передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.

Детальніше – читайте за посиланням.