Російські окупанти продовжують блокувати Чорне море та обстрілювати українські порти. Ворог бреше про готовність забезпечити експорт українського зерна та намагається применшити масштаби продовольчої проблеми.

Читайте також Чи буде долар по 50, ріст цін і чому НБУ підняв облікову ставку: інтерв'ю з Катериною Рожковою

Плани на співпрацю з Німеччиною

Міністр аграрної політики Микола Сольський провів зустріч із Федеральним міністром продовольства та сільського господарства Німеччини Джемом Оздеміром. Також на зустріч і були присутні високопосадовці та чиновники, які відповідальні за продовольчу безпеку, сільське господарство та міжнародні зв'язки.

На зустрічі сторони обговорили проблеми експорту української продукції, а також потреби українських аграріїв та ситуацію щодо світової продовольчої безпеки.

"Всі, хто сьогодні тут присутній зі мною підтримують Україну, і в межах своїх компетенцій я хочу запевнити, що всі питання та наші домовленості будуть вирішуватися дуже швидко", – запевнив Джем Оздемір.

Своєю чергою український міністр аграрної політики подякував німецькій делегації за візит та розповів про актуальний стан українського експорту. Головна проблема – блокування Чорного моря, що створює проблеми з транспортуванням та відвантаженням зерна. Внаслідок цього ціна зерна зростає, що має негативні наслідки на весь глобальний ринок.

Вже зараз країни Близького Сходу та Африки почали відчувати дефіцит продовольства і суттєве подорожчання продуктів, і з часом проблема ставатиме ще більш критичною.

Дії Росії та заяви Росії щодо розблокування портів абсолютно протилежні. Вони заявляють, що не проти розблокування портів, а по факту завдають ракетних ударів по портовій інфраструктурі Миколаєва та мосту у напрямку Дунайського порту,
– підкреслив Сольський.

Також на зустрічі посадовці обговорили проблему зберігання нового врожаю, адже багато потужностей знищили російські окупанти. Активна робота в цьому напрямку вже триває.

Сторони погодилися, що необхідно розробити спільно з країнами G-20 прогнозований план кроків на 3-5 років, в якому буде окреслено забезпечення продовольчої безпеки світу та ефективної логістики продукції.

Блокування українських портів

  • Російські кораблі у Чорному морі блокують судна та ізолюють зони бойових дій. З часу повномасштабного вторгнення в Україну вони обстріляли кілька мирних суден.
  • Росія намагається збрехати про те, що жодної продовольчої кризи не буде, а також цинічно заявляє про готовність забезпечити експорт української продукції.

Дивіться відео до теми – мільйони можуть бути на межі голоду, продовольча катастрофа наближається