Наразі над розв'язанням проблеми дуже багато працюють. Детально про це розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв'ю Financial Times, яке оприлюднили 19 червня.

До теми Нові тарифи через дефіцит пального: де та на скільки в Україні вже підняли ціни на проїзд

Як хочуть налагодити постачання пального

За словами Кубракова, ситуація може стабілізуватися завдяки довгостроковим контрактам на постачання. Наразі Україна вже готується їх укладати з кількома іноземними постачальниками.

Увесь український імпорт – з ЄС. Раніше використовували лише найближчі до нас країни та порти в Польщі та Румунії, зараз імпортуємо з Бельгії, Нідерландів,
– заявив міністр.

Він розповів також про кількість пального, яке наразі завозять з Європи. Станом на 19 червня до України щодня проїжджає до 230 бензовозів. Нові угоди з ЄС та Польщею спрямовані на спрощення митних та прикордонних процедур. Це потрібно, щоб вантажівки не стояли в чергах колонам по кілька кілометрів. Мовиться як про укладені договори, так і ті, що в процесі укладання.

Експерти зробили інший прогноз

14 червня повідомили, що експерти дають менш оптимістичні прогнози. Оскільки Україна втратила власне виробництво бензину та дизеля, дефіцит може зникнути на всі 100% лише після припинення війни.

Чому виник дефіцит пального

  • Росіяни від початку вторгнення почали руйнувати нафтобази та нафтопереробні заводи. Наприклад, Кременчуцький нафтопереробний завод обстрілювали ракетами кілька разів. Останній такий випадок був 18 червня.
  • Окрім цього, відіграють свою роль і проблеми з логістикою. Росіяни заблокували наші порти, тому держава не може імпортувати нафту морським шляхом. Відповідно, вартість логістики значно зросла.

Днем раніше – ракетами атакували в резервуар з пальним під Дніпром: дивіться відео