Про хакерську атаку

– Атака найбільша в історії України, ми ще не рахували наслідки, але ми зараз фокусуємось на тому, щоб скоріше розв’язати проблему. Міністерство фінансів від хакерської атаки не постраждало.

Читайте також: Міністр фінансів назвав найбільші проблеми, які виникли через хакерську атаку

Є проблеми з митницею, податковою і ми зараз шукаємо шляхи вирішення. І найбільша проблема в тому, що є підприємці, які не можуть заплатити податки, ми зараз активно працюємо над врегулюванням. Ми підемо на зустріч до всіх в кого виникли проблеми через цю атаку"

Про роботу Шлапака у "ПриватБанку"

– Ми разом ставили завдання. Він ці завдання виконав. Він стабілізував банк. Була досить непроста ситуація.

Читайте також: Данилюк підсумував роботу Шлапака у "ПриватБанку"

Для мене це не була несподіванка, його звільнення, насправді, бо ми досить плідно співпрацювали і співпрацюємо з Олександром Шлапаком. Навіть за часів, коли він був міністром фінансів, у нас були дуже добрі робочі стосунки.

Про капіталізацію "Приватбанку"

Мені, як міністру фінансів дуже боляче вкладати такі великі гроші в цей банк. Ми перевірили все більше 10 разів до того як це сталося.

Читайте також: Данилюк заявив, що йому боляче вкладати гроші в "Приватбанк"

– Ці дії були проведені на підставі аудиторського висновку, після цього звернення Національного банку до уряду, далі експертна рада. Переглянули всі цифри до останньої. І на базі цих висновків було прийняте рішення докапіталізувати "Приватбанк". За витраченням цих грошей відповідає менеджери банку, наглядова рада і НБУ.

Про виконання зобов'язання після націоналізації "Приватбанку"

– Акціонери банку – Коломойський і Боголюбов – взяли на себе зобов'язання провести реструктуризацію "кредитного портфеля", який пов'язаний з ними, упродовж 6 місяців. Тобто до 1 липня. Цей термін зараз завершується. "ПриватБанк" залучив радника, щоб пришвидшити всі процеси та максимально знайти можливості вирішення цієї проблеми. Наразі переговори завершуються.

Про домовлненості між "Приватбанком" та Мінфіном

– Це був лист. Жодної угоди ніхто не підписував, відомство не мало права підписувати подібну угоду. Також таких повноважень не мав і "ПриватБанк".

Читайте також: Яку домовленість уклали "ПриватБанк" та Мінфін

Мені невідомо, чому цього листа не оприлюднили, бо в ньому нема нічого секретного. Там прописані зобов'язання щодо реструктуризації "портфель", розмір сформованих резервів на момент націоналізації без конвертованих депозитів пов'язаних осіб.

Про відповідальність за ситуацію з Приватбанком

– Є акціонери, які довели банк до такого стану, і немає значення на яку суму він був розграбований. Зараз багато справ знаходяться в суді і ми вимушені захищатися і це забирає багато зусиль і відволікає від розслідування, але ми цього очікували і маємо пройти цей шлях.

Це дуже стара проблема, яку боялися визнати і розв’язати. Визнання відбулось в 2015, а сили, щоб вирішити знайшлись в 2016. Можливо потрібно і від чиновників притягувати до відповідальності за затягування. Але НБУ постійно шукав вирішення цієї проблеми і поки не знайшлось спільного бачення з урядом, ніяких дій не приймалось. І ми змогли врятувати Приватбанк і це головне.

Про продовження повноважень

– Я не планую склад Кабінету Міністрів. Але можу, сказати, що у відставку я не збираюсь і це мій підхід, я сильна людина і не буду тікати, якщо хтось буде хитати крісло. Ми пройшли через дуже складні часи, в мене є моя мета. Я хочу максимально допомогти країні змінитися на краще. І наше міністерство є найбільш ефективним в уряді.

Читайте також: "ПриватБанк" не виконав свої зобов'язання після націоналізації, – Данилюк

Про роботу Державної фіскальної служби без Романа Насірова

– Є два пояснення в збільшенні надходжень. Це помилки з плануванням і більш ефективна робота митниці. І те що ми зараз робимо з ДФС – приносить результат.

Більше – дивіться у програмі.