Він зауважив, що ''вибори і оборона фінансуються без жодних затримок''.

''Щойно до органів Державної казначейської служби надходять платіжні документи, кошти виплачуються одразу і в повному обсязі'', – зазначив міністр.

''Має місце дещо повільне подання платіжних документів самими виборчими комісіями, тому є прохання до виборчих комісій: як тільки готові платіжні документи, одразу надавати їх до Державної казначейської служби, без затримок. Оскільки на сьогоднішній день відкрито фінансування на 220 млн грн, а касові видатки, які проведені у повному обсязі до потреби за платіжними документами, становлять лише 73 млн гривень'', – наголосив Шлапак.

За словами міністра, у Держбюджеті України на 2014 рік ЦВК як головному розпоряднику бюджетних коштів за програмою "Проведення виборів Президента України" затверджено видатки в обсязі 1 174, 98 млн гривень.

За попередніми розрахунками ЦВК, у разі проведення виборів президента України в один тур економія коштів державного бюджету становитиме близько 500 млн гривень.

Фінансування місцевих виборів, за даними Мінфіну, здійснюється в повному обсязі і на сьогоднішній день становить 96,4% плану квітня–травня.

Нагадаємо, ЦВК завершила реєстрацію офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав на позачергових президентських виборах.