Про перспективу припинення діяльності магазинів в Україні після карантину розповіли у компанії Colliers International.

Читайте також У травні Україна має піти на роботу, – Шмигаль про стратегію виходу з карантину

Експерти прогнозують значне зниження орендних ставок після скасування карантину. Воно триватиме щонайменше шість місяців і потрібне для збереження бізнесу орендарів.

За найгіршого сценарію і в разі неготовності орендодавців суттєво переглянути орендні умови до 30% магазинів можуть не відкритися після карантину,
– вважають експерти.

Операційний директор Budhouse Group (ТРЦ Fabrika у Херсоні та "Любава" в Черкасах) Максим Гаврюшин підтвердив, що у разі продовження карантину частина орендарів матиме труднощі з відкриттям. Про це пише Інтерфакс-Україна.

За словами Гаврюшина, впродовж першого місяця карантину велися переговори з орендарями про умови співпраці. Наразі він не коментує, скільки ритейлерів не відкриються, коли знімуть обмеження.

Усе залежатиме від того, чи продовжать карантин. Якщо продовжать, частині орендарів уже складно буде розпочати роботу заново,
– пояснив він.

Та додав, що якщо частина орендарів не переживе карантину, постраждають насамперед торговельні центри. У такому випадку процес відновлення може затягнутися вже не на рік, а на півтора – два роки. Однак за умови завершення карантину на початку травня, ймовірно, відновитися вдасться до року.

Коронавірус в Україні: головне

  • Станом на 16 квітня в Україні зафіксували 4 тисячі 161 випадок захворювання на коронавірус. На жаль, від недуги померли 116 людей, втім одужати вдалося 186 хворим.
  • В Україні триває загальнонаціональний карантин – до 24 квітня, однак його можуть продовжити до початку травня. Крім того, уряд запровадив режим надзвичайної ситуації.