Ліквідація банків

За останній тиждень ще 4 комерційних банки в Україні ліквідовано, ситуація в банківській системі далеко не є здоровою.

При тій політиці, яку реалізовує НБУ, закриття банків не уникнути,
— каже Сергій Яременко.

Він зазначив, що від такої політики, як курсової так і монетарної, в першу чергу гине фінансовий сектор, він не витримує тих навантажень, спричинених: курсовою різницею, погіршується стан позичальників, інфляція, нездорове відношення в банках – платежі та інше.

"Та найголовнішим є психологічний фактор — недовіра населення до національної валюти. Люди хочуть забрати з банків свої вклади", — говорить експерт.

За словами фінансиста, в результаті виходить замкнуте коло, яке НБУ в рамках цієї політики не може перервати. Причини наслідкового зв’язку намалювались в самостійне коло і мало реагують на дії Нацбанку.

Розвал фінансового сектору призведе до повного розвалу економічної системи. Політика ручного керування не дає реалізовувати керування фінансовим сектором.

Курс гривні

На думку Яременка, обіцянки української влади Міжнародному валютному фонду є недосяжними.

Фіксований курс повинен бути передбачуваним. Ми не повинні забувати, що всі країни, навіть європейські, в післявоєнний час молились на те, щоб курс був стабільним,
— зазначив екс-заступник глави НБУ.

Він додав, що була б війна на Донбасі чи ні – це не поміняє того, що теперішня політика Національного банку України не є правильно.