Раніше на користь його прийняття вже висловлювався Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Даний закон повною мірою відповідає міжнародним зобов'язанням України, оскільки підпадає під статтю двадцять першої генеральної угоди про тарифи й торгівлю. Як розповів голова комітету ВР з питань промислової політики Віктор Галасюк в ефірі програми "Перша Шпальта", закон був прийнятий парламентом для того, щоб ліквідувати критичний дефіцит сировини для українських металургійних заводів, з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості, а також забезпечення можливості відновлення інфраструктури .

"Я сподіваюся, що позиція Президента буде державницькою, і він підпише металургійний закон і продовжить його дії на два роки. Тому що, по-перше, він відповідає національним інтересам України. Він не тільки ліквідує критичний дефіцит сировини металобрухту для українських заводів, не тільки забезпечує потреби оборонної промисловості, але, що дуже важливо, цей закон не дав вкрасти робочі місця українських металургів за кордон. Він дозволив зберегти більше 20 000 робочих місць в гірничо-металургійному комплексі. Він збільшив на 30 відсотків надходження цієї сировини на металургійні заводи. Його ефект для бюджету становить майже півтора мільярда гривень на рік – цих надходжень б не було, якби ця мито не був піднята. Більш того, навіть не дивлячись на істотне скорочення експорту металобрухту в натуральному обсязі, надходження до державного бюджету від експорту цього брухту також виросли. тобто по суті цей закон, він надав сировину українським металургам, зброю і техніку української армії, роботу і зарплату українцям. І що дуже важливо, цей закон стосується не тільки металургії, не тільки промисловості, він стосується кожного українця, адже від експортних надходжень залежить стабільність гривні і ціни в магазинах", – упевнений нардеп.

Заступник гендиректора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко також вважає, що Президент підпише важливий для країни закон.

"Я думаю, що він прийме правильне рішення. Тим більше, що це рішення, яке було ініційовано парламентським комітетом з питань промислової політики, підтримане 260 голосів народних депутатів України, і підтримано Міністерством економіки України, Міністерством економіки та торгівлі", – нагадав топ-менеджер в ефірі програми "Перша Шпальта".

Віктор Галасюк нагадує, що даний закон в повній мірі відповідає міжнародним зобов'язанням України, оскільки підпадає під статтю двадцять першого генерального угоди про тарифи й торгівлю, яка називається "Винятки з міркувань безпеки".

Згідно з цією статтею, країна в надзвичайних умовах, в яких сьогодні, на жаль, виявилася Україна, має право здійснювати тимчасові вимушені, але надзвичайно важливі заходи,
– сказав глава комітету ВР. Він також нагадує, що в Китаї, наприклад, мито на експорт металобрухту становить 40%.

"Це практично в два з половиною рази більше, ніж те, що ми сьогодні тимчасово встановили в Україні. Тобто країна захищає свою національну безпеку, свої економічні інтереси, робочі місця своїх громадян. Я хочу підкреслити, що в таких питаннях українська дипломатія повинна виходити на більш високий рівень, ніж комерційні переговори, адже сьогодні Україна – це не просто торговий партнер Європи або інших країн світу, сьогодні Україна – це форпост західної цивілізації, проти якого відбувається військова агресія", – підсумував нардеп.