Але і зараз, в результаті реорганізації, у багатьох банках проходять скорочення. Сьогодні на Міжнародному кадровому порталі hh.ua шукають роботу майже 24 тисячі банківських працівників.

Експерти HeadHunter Україна склали портрет працівника банківської сфери.

Аналіз бази резюме hh.ua показав, що в банківському секторі спостерігається гендерна рівність серед фахівців, що бажають знайти роботу, практично рівне співвідношення чоловіків і жінок. Трохи більша частина із них молодь віком 26-35 років, ще чверть відносяться до середньої вікової категорії 36-45 років.

Три чверті мають більше, ніж 5-річний досвід роботи. Кожна 6 особа працює протягом 3-6 років і 6% протягом 1-3 років. Ще 2% претендентів тільки планують побудувати кар'єру в банківській сфері.

74% співробітників мають вищу освіту (бакалавр / спеціаліст / магістр). У чверті незакінчена вища освіта. Один зі ста бажаючих працювати в банку з середньою або середньою спеціальною освітою. Хорошим знанням іноземних мов банківські працівники похвалитися не можуть. Більше третини з них вказали, що не володіють англійською, а у ще третини знання базові. Кожен сьомий може читати професійну літературу. А кожен десятий стверджує, що при необхідності готовий пройти Job Interview. Ще 6% можуть вільно спілкуватися іноземною, читати і писати.

Як показав огляд вакансій, роботодавці висувають більш серйозні вимоги до претендентів, ніж можуть запропонувати ринку самі співробітники. Серед них: добре знання іноземних мов, законодавства і положень НБУ, а також спеціальних комп'ютерних програм.

Середня зарплатна пропозиція на сайті hh.ua знаходиться на позначці 8 тис. грн. Проте найчастіше зустрічаються вакансії із зарплатою від 4 до 5 тис. грн. Але банківські працівники в середньому хочуть заробляти 12 тис. грн. При цьому двоє з п'яти претендують на зарплату 5-10 тис. грн, п'ята частина на 10-15 тис. грн і ще стільки ж погодяться на оклад в межах 5 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у травні 2016 року.