Відповідний закон гарант підписав у п'ятницю, 28 липня, зазначається на офіційному сайті Президента України Петра Порошенка.

Читайте також: Новації обліку комунальних послуг: батоги чи пряники?

"Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси. Запровадження норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, прийнятий закон сприятиме раціональному використанню водних і енергетичних ресурсів. Також, на думку експертів, він дозволить знизити на три чверті обсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах і зменшити споживання теплоенергії в середньому на 15-20% протягом наступних 1-3 років. А через зниження споживання газу скоротяться і викиди парникових газів.

Зауважимо, що закон розробили для імплементації низки статей Директиви ЄС про енергетичну ефективність у рамках зобов'язань, взятих Україною перед Європейським Союзом.

Читайте також: Цього року кількість отримувачів субсидії може скоротитись: у Мінсоцполітики озвучили причину

Відтепер всі будівлі обов'язково мають бути оснащені лічильниками, які приєднають до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Для житлових будинків їх мають встановити до 1 жовтня 2018 роки, а для не житлових будівель до 1 жовтня 2017 року.

Для багатоквартирних будинків обов'язковим буде оснащення індивідуальними приладами обліку або приладами-розподільниками показників споживання теплової енергії. Такі лічильники мають встановити до 1 жовтня 2018 року (для не житлових будівель з декількома споживачами – до 1 жовтня 2017 року).

Закон забороняє приєднуватись до мереж нових будівель, які не обладнали лічильниками.

Читайте також: Думаете, субсидии будут давать вечно? Каждый заплатит по-полной, в том числе и задним числом

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект №4901 22 червня. За нього проголосували 238 депутатів.