Таку думку висловив радник прем'єр-міністра України Іван Міклош.

"Популісти зловживають деформуванням цін на енергоносії, яке одні й ті ж люди вводили раніше багато разів, і яке нічого не змінює. Тому для реформаторів дуже важливо боротися з популістами. Треба пояснити людям, чому їх політика небезпечна для країни".

За словами експерта, країна з найменшим рівнем корупції серед всіх транзитних країн — це Естонія. А одна з причин полягає в тому, що вони дерегулювали ціни на енергоносії відразу ж після розвалу комунізму.

"Україна дуже багата країна, наприклад, через запаси природного газу. Ви займаєте четверте місце в Європі. Перші — росіяни, потім — Норвегія, треті — Нідерланди, а четверті — українці. Але ви не використовуєте свої ресурси. Чому ви не використовуєте власні ресурси? Через регульовані ціни. Хто буде інвестувати в сектор, де ціни нижчі вартості виробництва? По-друге, якщо у вас такі низькі регульовані ціни, у вас немає стимулу споживати більш ефективно.

Якщо Україна хоче бути успішною, у неї повинна бути нормальна ринкова економіка. Неминучою частиною нормальної ринкової економіки є ринкові ціни. І енергетичний сектор є одним з найважливіших в цьому відношенні. Те ж саме стосується державної і приватної власності. Якщо Україна хоче бути успішною країною, то неминучою буде приватизація великої кількості державних компаній, які до цього часу існують в Україні і є джерелом корупції, зловживання службовим становищем, заподіяння шкоди", — зазначив Іван Міклош.