Світові ЗМІ повідомили про скандал за участі Корейської Народно-Демократичної Республіки, посилаючись на звіт ООН.

Читайте також 69% українців вважають економічну ситуацію в Україні поганою: подробиці

Звіт ООН

Дипломатичне джерело в Раді Безпеки ООН поділилось частиною звіту ООН з телеканалом CNN. Звіт складається з інформації отриманої від:

  • країн-членів ООН,
  • спецслужб,
  • ЗМІ,
  • втікачів з КНДР.

Згідно з документом, неназвана країна-член ООН заявила, що в період між 2019 роком і листопадом 2020 року хакери вкрали віртуальні активи на суму 316,4 мільйона доларів.

Звинувачення проти КНДР

Лідера КНДР Кім Чен Ина звинувачують в проведенні "операцій проти фінансових установ і віртуальних обмінних пунктів". На думку авторів звіту, мета глави КНДР, задля якої хакери викрали кошти, полягала в оплаті зброї та підтримки економіки країни, що нині перебуває у досить важкому становищі.

Автори звіту

Автором звіту є група експертів ООН з Північної Кореї, якій доручено стежити за дотриманням і ефективністю санкцій, накладених проти режиму Кіма Чен Ина через ядерну і балістичну програми країни.

Думка слідчих ООН

Слідчі ООН заявили, що одна неназвана країна оцінила "дуже ймовірним" те, що Північна Корея може встановити ядерний пристрій на балістичну ракету будь-якої дальності, але все ще не зрозуміло, чи зможуть ці ракети успішно повторно увійти в атмосферу Землі.