Про це йдеться у повідомленні прес-служби PGNiG.

PGNiG вимагає змінити цінові умови довгострокового контракту на поставку газу від 25 вересня 1996 року між PGNiG і "Газпромом". Польська компанія не наводить деталі позову, посилаючись на характер арбітражних процедур і положення про конфіденційність.

У листопаді 2011 року польський концерн оголосив, що прийняв рішення звернутися до міжнародного арбітражу через цінову суперечку з "Газпромом". Ще в квітні 2011 року PGNiG направила "Газпрому" офіційне прохання про зниження ціни на газ. Паралельно російський газовий монополіст і PGNiG вели переговори про коректування ціни, проте вони не дали прийнятного результату.

Польські ЗМІ писали, що компанія хоче не просто отримати одноразову знижку на газ, а суттєво змінити формулу розрахунку ціни на поставки, щоб та залежала від котирувань газу на спотовому ринку, а не від коливання цін на нафту і нафтопродукти.

Європейські клієнти "Газпрому" нарікають на те, що ціни, закладені в довгострокових контрактах з "Газпромом", перевищують вартість газу на спотовому ринку.

Нагадаємо, 20 лютого голова Державної Думи Російської федерації Сергій Наришкін повідомив, що Міністерство енергетики РФ передало Україні новий проект газової угоди.