Про це під час брифінгу 4 травня заявив президент Польщі Анджей Дуда. Також на заході були присутніми уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський та керівник компанії Gaz-System Томаш Стемпень, передає Укрінформ.

Зверніть увагу Корабель, що може добудувати "Північний потік – 2", прибув у Балтійське море

Є дуже хороша звістка для Польщі не лише на найближчий час, але, глибоко вірю в це, – на десятиліття. Розпочинається будівництво Baltic Pipe – газопроводу, який проходитиме з шельфу Норвезького моря до Данії, а далі – з Данії до Польщі на наше узбережжя з Балтійського моря до пункту Тшенсач,
– зазначив Дуда.

За його словами, ця інвестиція розпочнеться, фактично, найближчими днями шляхом початку будівельних робіт на польському та данському узбережжях.

Президент Польщі додав, що 30 квітня польський оператор газопроводів – компанія Gaz-System – підписала контракт на реалізацію цієї інвестиції з італійською компанією Saipem Limited.

"У контексті повної диверсифікації поставок газу до Польщі, повної незалежності Польщі як споживача (газу) від Росії, саме це є наріжним каменем на шляху цієї незалежності", – підкреслив Дуда.

Що ще відомо про газопровід Baltic Pipe

  • Його запуск заплановано на 1 жовтня 2022 року.
  • Річна пропускна здатність становитиме приблизно 10 мільярдів кубічних метрів газу в рік.
  • Це значно більше від забезпечення польських потреб на газ, відтак Польща хоче стати "газовим хабом для цієї частини Європи".
  • За словами Дуди, завдяки будівництву інтерконекторів Польща хоче постачати газ із шельфу Норвезького моря до сусідніх країн у межах ініціативи Трьох морів. Також вона планує постачати газ до України.
  • Загальна вартість будівництва Baltic Pipe становить понад 1,5 мільярда євро.
  • Початкові будівельні роботи на польській та данській частинах обійдуться у 280 мільйонів євро.

Дуже важливо, що Польща стане одним із гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, багато років була під газовим, енергетичним шантажем Росії. У цьому зв’язку, для суверенітету та повної незалежності цей елемент є дуже важливим,
– підсумував Дуда.

​До речі "Нафтогаз" і Expert Petroleum уклали контракт на видобуток газу в Західній Україні

Постачання газу до Польщі: головне

У 1996 році Росія та Польща підписали так званий Ямальський контракт. Він передбачає поставки щороку майже 10 мільярдів кубометрів газу. Згідно з вимушеною формулою "бери або плати" (take-or-pay), яку Газпром нав'язав польській компанії, PGNiG мусить купувати щороку (до 2022-го) не менше ніж 8,7 мільярда кубометрів газу.

Польща намагається диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, зменшуючи залежність від Росії. Тому для Польщі ключовим є будівництво Baltic Pipe.

Нещодавно Польща здобула перемогу над Росією в Стокгольмському арбітражному суді, який зобов'язав Газпром знизити ціну на газ, який постачається до Польщі.

Польща також купує зріджений газ із США, Катару та Норвегії.

Радимо ознайомитися "Турецький потік" в дії: як зараз працює газопровід в обхід України

Раніше заступник міністра державних активів Польщі Януш Ковальський заявляв, що його країна має намір заарештувати активи російського Газпрому в проєкті "Північний потік – 2". Таким чином, Польща планує стягнути з Росії виграні в Стокгольмі 1,5 мільярда доларів.