Про план поступового повернення до звичного режиму життя у Польщі розповів міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський. Про це повідомляє RMF24.

Читайте також Літак Ан-225 "Мрія" доправив до Польщі медзасоби, за його посадкою спостерігали 80 тисяч людей

З 19 квітня ми почнемо поступово "розморожувати" економіку. На мою думку, це гарна новина, враховуючи ціну ізоляції,
– зазначив Шумовський.

Він наголосив, що обмежувальні заходи виявилися ефективними. Якби їх не впровадили, кількість хворих на коронавірус сягала би десятків тисяч.

Польща, найімовірніше, вже з 20 квітня дозволить прогулянки у парках, лісах та інших зелених зонах, з дотриманням соціальної дистанції.

Фінального рішення ще немає, його мають ухвалити та оголосити 16 квітня. Для прийняття рішення проаналізують кількість випадків зараження коронавірусом під час Великодніх свят (Польща святкувала Великдень 12 квітня – 24 канал).

"У першу чергу очікується відкриття зон рекреації. Інші обмеження задля безпеки залишаться. Йдеться про дотримання дистанції, прикриття рота й носа, заборону масових зібрань", – розповів міністр державних активів Яцек Сасін.

Також уряд перегляне обмеження щодо максимальної кількості людей у магазинах.

"Тепер обмеження залежатимуть від площі магазинів, а не кількості кас. Можливо, таке ж рішення запропонують для церков", – зазначив Сасін.

Водночас, про відкриття шкіл поки що не йдеться.

Коронавірус у Польщі: основне

  • Станом на 16 квітня у Польщі зафіксували 7 582 випадки COVID-19. Від ускладнень, спричинених інфекцією, померли 286 осіб.
  • Уряд Польщі 9 квітня оголосив про продовження карантину по всій країні. Відповідно до цього рішення, обмеження щодо роботи церков, торговельних центрів, кінотеатрів, театрів та закладів обслуговування будуть тривати до 19 квітня.

Poland
Коронавірус: як вберегтися від зараження / Інфографіка 24 каналу