Призупинити процедуру видачі, реєстрації та оформлення карток за операціями з металобрухтом, а також припинити реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів і видачу нових карток вимагає Департамент захисту економіки Національної поліції України. Про це йдеться в листі до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 5 квітня 2016 року.

На вимогу Національної поліції комісія з металобрухту МЕРТ зобов'язана відповідно до статті 23 Закону України "Про Національну поліцію" негайно, до 8 квітня, зібратись на своєму засіданні та призупинити дії наказів №446 від 16 березня 2016 року і №519 від 28 березня 2016 року, згідно з якими комісія розподілила експортні квоти на 450 тисяч тонн металобрухту, а також призупинити процедури митного оформлення експортних операцій з металобрухтом.

Як повідомляється в листі Національної поліції, даний розподіл експортних квот відбувся всупереч судовому рішенню Окружного адміністративного суду міста Києва, в якому був припинений наказ МЕРТ "Про затвердження розрахункового балансу утворення та споживання металобрухту чорних металів на внутрішньому ринку на 2016 рік" №337. Про дане рішення Окружного адмінсуду, згідно з листом Національної поліції, співробітники МЕРТ не повідомили членів комісії, хоча і знали про його існування.

На позачерговому засіданні комісія зобов'язана припинити процедури видачі, реєстрації та оформлення карток реєстрації-обліку на операції з металобрухтом і припинити реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів та видачу карток реєстрації-обміну на підставі наказів МЕРТ №446 і №519, які згадувалися вище. Виходячи зі змісту листа, Міністерство повинно повідомити Державну фіскальну службу про необхідність призупинення митного оформлення договорів на експорт брухту. Призупинення даних рішень повинне тривати до прийняття Окружним судом Києва остаточного вердикту щодо законності наказу МЕРТ про баланс брухту №337.