У зверненні депутата, зокрема, йдеться про те, що МЕРТ розподіляло квоти на вивезення металобрухту з країни всупереч рішенню суду щодо призупинення дії наказу МЕРТ "Про затвердження розрахункового балансу створення та споживання металобрухту чорних металів на внутрішньому ринку на 2016 рік".

Зупинення дії наказу №337 означає, що Мінекономрозвитку не могло керуватися зазначеним нормативно-правовим актом у своїй діяльності, а саме здійснювати дії, пов'язані з реєстрацією зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом,
сказано в зверненні.

Як повідомлялося раніше, комісія МЕРТ за неповний місяць розподілила на вивезення на експорт майже 450 тисяч тонн металобрухту: близько 150 тисяч тонн 16 березня і ще близько 300 тисяч тонн 24 березня. Засідання комісій проходили вже після винесення рішення Окружним адміністративним судом міста Києва про призупинення дії наказу МЕРТ про експорт металобрухту. Незважаючи на рішення суду, квоти були роздані, причому більшість з них отримали сумнівні компанії, пов'язані між собою та обвинувачені в різних злочинах аж до фінансування незаконних терористичних організацій.

Як відомо, українська металургія сьогодні переживає найтяжчу кризу. Вітчизняні виробники металу знаходяться в умовах жорстокої конкуренції з такими країнами як РФ, Туреччина, Австралія та Китай. При цьому металобрухт використовується для виробництва металургійної продукції, а його нестача означає зростання собівартості сталі, що може викинути Україну з числа виробників, які пропонують металопродукцію за конкурентними цінами.

Раніше повідомлялося, що в 2015 році з України було вивезено рекордну кількість металобрухту 1,25 млн тонн. У 2016 році МЕРТ планував практично повторити цей рекорд, встановивши експорт на рівні 1,1 млн тонн. При цьому дефіцит металобрухту для вітчизняних підприємств у 2015 році становив 0,85 млн тонн.