Про це розповів у коментарі сайту "24" політолог Євген Магда.

Багато депутатів вважає, що на цій посаді роздають гроші чи якісь пряники,
– сказав політолог.

Призначення людини на цю посаду потребує відповідальності, в тому числі представників депутатського корпусу, які не поспішають педалювати це питання.

Читайте також: Електронна гривня може з’явитися в Україні: перші подробиці

На його думку, більш важливо для громадян, аби в НБУ забезпечували безперебійну роботу банківської системи. Наразі функції Гонтаревої виконує її перший заступник Яків Смолій, який заявив, що курс регулятора не змінюється.

Я у роботі банку проблем на сьогодні не бачу. Більше того, в НБУ прозвітували, що гривня з початку року зміцнилася на 4%. Це не так багато, але якась стабільність роботи простежується, – пояснив політолог.

Одним з факторів затягування призначення голови НБУ, Магда вважає поведінку Валерії Гонтарєвої. Вона заявила, що йде з посади 10 квітня і через місяць пішла ще у відпустку, фактично зберігаючи посаду за собою.

Політолог впевнений, що на останньому пленарному тижні депутати не проголосують за призначення її наступника.

Нагадаємо, Валерія Гонтарева заявила про свою відставку з посади голови НБУ 10 квітня. Держрегулятором тимчасово керує перший заступник Валерії Гонтаревої. Поінформоване джерело в НБУ розповіло, що саме Володимир Лавренчук стане наступним керівником Національного банку.