На Шрі-Ланці вперше з березня розвантажують сиру нафту

Очільник нафтової компанії Ceylon Petroleum Corp Суміт Віджесінхе розповів, що 28 травня Шрі-Ланка отримає російську сиру нафту, яку використовуватиме для виробництва пального.

До речі Замість російської: ОАЕ вперше за 2 роки відправили нафту Європі

Повідомляється, що після оголошення дефолту у країні виник дефіцит палива. Водночас невідомо, як Шрі-Ланка буде платити за поставки.

Керівник Ceylon Petroleum Corp повідомив, що легка сибірська нафта буде перероблятися на нафтопереробному заводі компанії у Сапугасканді. Окрім сирої російської нафти, цей НПЗ разом із Murban може переробляти легку іранську нафту.

Міністр енергетики країни Канчана Вієсекера інформував, що НПЗ у Сапугасканді вперше з 20 березня розпочне роботу з розвантаження вантажів сирої нафти.

Нафтопереробний завод почне виробляти перше пальне за шість днів,
– писав він у твітері.

Шрі-Ланка погодилася на дешеву російську нафту

  • На тлі ймовірного ембарго на російську нафту, яке намагається запровадити Європейський Союз, Азія стала найбільшим покупцем російської сировини. Зокрема, Росія рекордно збільшила експорт нафти до Китаю та Індії.
  • Повідомляється, що Шрі-Ланка стала однією з останніх азійських країн, яка пішла на пропозицію дешевої російської нафти після вторгнення Росії в Україну.
  • На ембарго російської нафти після зустрічі G7 погодилася Японія. Раніше в Японії казали, що долучаються до багатьох санкцій проти Росії, однак ембарго ввести не можуть через те, що країна зіткнеться з труднощами.

Дізнайтесь більше – чи буде нафтове ембарго: інтерв'ю з послом Матті Маасікасом: дивіться відео