Як пояснив у коментарі 24 канлу СЕО енергетичного провайдера ETG.UA Володимир Шведкий, дії водоканалів можуть бути виправдані виживанням. Тому що подача води в певні години буде пов'язана зі скороченням енерговитрат.

Читайте також: Постачання води людям можуть обмежити вже з 20 серпня, бо водоканали на межі банкрутства, – АВУ

Якщо працювати в непікові години, а це, в основному, нічний режим, то витрати на електроенергію можна знизити в рази, тому що різниця між денним і нічним тарифами для промисловості сьогодні становить 1,10 гривні. Якщо вночі електроенергію можна купувати до 90 копійок, то денний тариф становить до 2 гривень,
– пояснив експерт.

Підприємства, які перебувають в стані виживання, шукають шляхи для оптимізації витрат. Чи влаштує це споживачів, які хочуть мати воду цілодобово? Напевно не влаштує, акцентував Шведкий.

"Що може врятувати ситуацію? Наша пропозиція в наступному: нововведені тарифи, а саме – тариф оператора системи передачі 34 копійки, який включає в себе багато спірних додаткових витрат, необхідно перенести на виробника електроенергії. Сьогодні згідно з постановою НКРЕКП його повинен оплачувати постачальник. А це, в основному, не генерація, а компанії-трейдери, роздрібні постачальники", – пояснив експерт.

Читайте також: Запуск ринку електроенергії може призвести до стрибка цін, – експерт

Друге – запуск ринку двосторонніх договорів. Енергоатом повинен виходити з можливістю продажу в ринок приватним компаніям своєї генерації, вважає Шведкий.

І третє – в разі перенесення тарифу оператора системи передачі в структуру собівартості витрат виробника, необхідно збільшити не більше ніж на 10% граничні ціни ринку доби наперед, оскільки він сьогодні є єдиним ліквідним ринком з усіх діючих в новій моделі.