Саме цей підрозділ займатиметься тим, що аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників податків з високими статками. Це прописано в тексті оновленого меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ за програмою stand-by.

Зауважте 17 мільйонів осіб до кінця року: Україна дала обіцянку МВФ щодо вакцинації від COVID

Податкова створить підрозділ, який аналізуватиме платників податків з великими статками

Одним із ключових завдань Комплаєнс стратегії (мовиться про впровадження стратегії сприяння добровільному дотриманню податкового законодавства – 24 канал) Державної податкової служби (ДПС) буде зосередитися на тих сегментах платників податків, які несуть найвищі ризики для податкових надходжень,
– мовиться в документі.

Ба більше, для цього обіцяють посилити процес управління великими платниками податків з Офісів великих платників податків (LTOs) під координуванням Голови ДПС. Все для того, щоб була узгодженість при наданні їм послуг.

"До 1 грудня 2021 року ми сформуємо спеціальний підрозділ ДПС, який аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників податків з високими рівнями статків, щоб мінімізувати комплаєнс ризики, притаманні цій групі платників податків", – мовиться у повідомленні.

Коротко про податкову амністію: що варто знати

  • У червні 2021 року Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №5153 – з допомогою подачі "нульової декларації" для українців передбачили так звану податкову амністію.
  • Тобто з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року відбудеться одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.
  • Воно передбачає, що людина може задекларувати раніше не задекларовані активи та сплатити збір з одноразового добровільного декларування.
  • Якщо особа цього не робить – вважається, що вона немає активів, за які не сплатила податки та збори.
  • Детальніше про те, які активи підпадають під декларування читайте за посиланням.
  • 5 листопада голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що українці вже задекларували 150 мільйонів гривень.