Легалізація доходів

Голова Мінфіну Сергій Марченко зауважив, що держава дає можливість легалізувати свої доходи тим, хто не зробив цього раніше та сплатити за них належні податки. Якщо ж недобросовісні українці проігнорують можливість, то стосовно них будуть вжиті відповідні заходи в рамках законодавчої системи.

Читайте також "Слуги" та їхні колеги убезпечили себе від в'язниці, – Шабунін про декларації депутатів

Той, хто зараз не задекларує доходи, після закінчення амністії буде відповідати перед законом,
– відмітив Марченко.

Як виявлятимуть порушників

До тих українців, що проігнорують, або ж не захочуть скористатись можливістю "нульового декларування" будуть застосовуватись непрямі методи виявлення прихованих доходів. Податківці планують порівнювати доходи громадян, що ухиляються від сплати податків та декларування усього свого майна, з їх способом життя.

Після закінчення амністії ми почнемо оцінювати громадян за видатками: будемо запитувати й перевіряти, а на яких офіційних підставах ви заробили кошти, щоб купити будинок, автомобіль тощо,
– пояснює Марченко.

Що передбачає законопроєкт Зеленського

Закон передбачає запровадження податкової амністії активів з метою детінізації економіки України. Згідно з законом, у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року буде проведене одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Збір з цього декларування визначатиметься за такими ставками:

  • 5% щодо валютних цінностей і активів, розміщених на рахунках у банках в Україні;
  • 9% щодо валютних цінностей, розміщених за кордоном;
  • 2,5% щодо вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.