Заява НРЕКП щодо розділення платіжок на електрику

Про це розповів Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НРЕКП). Такі його слова передає видання "БизнесЦензор".

До теми Ціни на світло можуть зрости: Міненерго представило меморандум по "зеленій енергетиці"

Тарасюк, зокрема, нагадав, що для промислових споживачів такий поділ уже існує. Надалі це чекає на всі сфери енергетики.

Так працює енергетика в усі країнах. Тому що транспортування – це природна монополія, а поставка – це конкурентний ринок, і ці послуги мають надавати різні компанії,
– зауважив керівник НРЕКП.

Зверніть увагу Тарифи на газ у червні 2020: скільки заплатять українці

Що передувало цим словам

1 січня 2020 року було розділено платіжки за газ і на транспортування газу. Відбулось це у межах реформи на газовому ринку України.

Раніше, у квитанціях міськгазів і облгазів було нарахування за послугу з транспортування газу. А тепер відповідні суми надсилають споживачам окремим рахунком.

Як розраховують ціну за доставку газу? Індивідуально. Обсяг використаного палива в минулому газовому році (з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019 року) ділиться на 12 і множиться на встановлений тариф на доставку газу.

На думку багатьох споживачів, таке нововведення призвело до підвищення кінцевої вартості газу. Натомість уряд запевняє у здешевленні блакитного палива для населення.

Це рішення викорінює олігархічну монополію. Зараз з’явився цивілізований ринок енергоносіїв – постачальників послуг більше не будуть нав’язувати! Кожен споживач зможе сам обирати собі кращі умови,
пояснював взимку тодішній прем’єр Олексій Гончарук.

Також він переконував, що тарифи на газ у попередні роки зростали через ручне регулювання у секторі.