Як зазначили у комунальному підприємстві, у січні їй справді прийшло за опалення 52 тисячі 932,18 гривні. Жінка мешкає на вулиці Сверстюка, 53-В. Володіє вона 4-кімнатною квартирою з опалювальною площею 127,3 квадратних метри.

Радимо ознайомитися! Тарифи на воду у 2020 році: скільки платитимуть українці

53 тисячі гривень, платіжка, опалення, Київ
Платіжка на 53 тисячі гривень, яку отримала киянка

У Київтеплоенерго пояснили, що у вищезазначеному 23-поверховому будинку на вулиці Сверстюка зі 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 залишались без лічильників опалення. А до початку лютого в цьому будинку була лише одна така квартира.

Мешканці квартир із лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника. Нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюються згідно з законом,
– додають у Київтеплоенерго.

Як виправити ситуацію

У Київтеплоенерго підкреслюють, хоча, з точки зору закону, таке нарахування за опалення є правильним, однак, з огляду на реалії, суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів.

"Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це є проблемою не лише Київтеплоенерго та його клієнтів. Таку ж ситуацію можна побачити і в інших містах. Причина полягає у недосконалості нормативної бази, зокрема постанови Кабміну №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники", – кажуть у комунальному підприємстві.

Тобто, методика такого нарахування працює, коли 50-70% квартир обладнано індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій.

Тому у Київтеплоенерго, аби уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, рекомендують також встановити індивідуальний лічильник.

Також Київтеплоенерго звертатиметься до уряду та профільного міністерства з ініціативою створення альтернативної методики проведення нарахувань для будинків, де більше ніж 70% квартир обладнано лічильниками.

До теми! Коли вимкнуть опалення в Україні у 2020 році

Чи буде здійснено перерахунок жінці, що отримала платіжку на 53 тисячі гривень

У Київтеплоенерго підкреслили, що вони усвідомлюють соціальне значення послуг, які надає компанія. Тому перерозподіл спожитого тепла будинком буде переглянуто та перехунок буде здійснено.