Про це пише у фінансовому огляді видання "Дзеркало тижня", повідомляє "ДС".

Так сталося з банками "Артем" і "Траст", які на ряду з Platinum банк мали негативний капітал.

Як повідомили ZN.UA в Нацбанку, постановою регулятора №59 були внесені зміни в кінцеві терміни узгодження НБУ програм докапіталізації банківських установ до 23 грудня 2016 г. І "в даний час НБУ здійснює верифікацію наданих банками, які потребують докапіталізації, планів капіталізації / реструктуризації".

Однак, на думку видання, важливо розуміти, що всі заяви посадових осіб НБУ, зокрема Валерії Гонтаревої і Катерини Рожкової, про незастосування до банків санкцій за порушення економічних нормативів за умови подання ними програми капіталізації і вимог до цієї програми у випадку з Platinum НЕ релевантні. Адже умови незастосування санкцій детально визначені постановою правління НБУ №129 від 24 лютого 2015 року, згідно з пунктом 10 якого на банки з непрозорою структурою власності послаблення не поширюються. А у Platinum згідно з даними веб-сайту Нацбанку, немає ні затвердженої прозорої структури власності, ні достовірно встановленого реального власника. І, як наслідок, немає надійних легальних джерел коштів для виконання програми капіталізації. На сайті НБУ акціонерами банку значиться класична "футбольна команда": 11 нерезидентів, за кожним з яких числиться менше 10% його акцій.

У свою чергу в Нацбанку ZN.UA повідомили, що "Борис Кауфман визнаний власником істотної участі в ПАТ "Платинум Банк", незалежно від формального володіння", а пакет документів пана Кауфмана як ключового власника зазначеного банку дійсно знаходиться на розгляді в НБУ. Однак, за даними видання, в цьому пакеті немає ключової інформації. А саме: про джерела коштів на капіталізацію банку, яку Борис Кауфман повинен виконати до кінця поточного року. За даними регулятора, негативний капітал Platinum банку становить 163 млн грн. У розпорядженні редакції є лист департаменту ліцензування НБУ, в якому зазначено, що у Кауфмана немає легальних джерел доходів: його володіння в ключовому активі, тютюновому дистриб'ютора "Тедіс-Україна", оформлено через збиткові компанії, які не мають власних коштів (статутний капітал становить тисячі гривень).

Тому на тлі колосальних вкладень в пов'язані з акціонерами компанії (фактично виведення коштів вкладників) банк повинен бути виведений з ринку якомога швидше, щоб попередити подальше збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів.

ZN направило до Міжнародного валютного фонду, який активно спостерігає за політикою НБУ, кілька питань, що стосуються програми НБУ про фінансову стабільність і очищення банківського сектора України.