Про це заявив сьогодні під час круглого столу президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, пише "МинПром".

"У 2016 році заготовка лому в Україні склала 3,471 млн т. Давати прогнози на поточний рік складно, ми очікуємо не менше, але заготівля, швидше за все, впаде", сказав він.

О. Каленков зазначив, що в минулому році на внутрішній ринок було поставлено 3,192 млн тонн українського металобрухту.

Президент "Укрметаллургпрому" зазначив, що за перші п’ять місяців поточного року поставки металобрухту виросли на 19% в річному численні, до 1,3 млн тонн. Однак це ще не покриває повністю потреби металургів в сталевому брухті.

О. Каленков прогнозує, що за підсумками 2017 року українські металургійні підприємства збережуть рівень виплавки сталі на торішньому рівні, "як мінімум, на контрольованій території".

Він також уточнив, що за 5 місяців 2017-го сталеве виробництво в Україні склало 8,7 млн тонн. "Але якщо не враховувати втрачені підприємства в ОРДЛО, виплавка сталі склала 8,3 млн тонн, що на 7% нижче в річному обчисленні", сказав голова "Укрметаллургпрома".

"Тому я вважаю, що питання металобрухту це питання національної безпеки", резюмував О. Каленков.

Як повідомлялося раніше, в Адміністрації Президента чекає на підпис Порошенка закон, який подовжує ще на два роки дію експортного мита на вивіз брухту з України, який визнаний стратегічною сировиною. Закон дозволяє отримати додатковий обсяг від експортних надходжень в Україну понад $ 1,5 млрд доларів на рік, а також зберегти 20 000 робочих місць. Вперше закон був прийнятий в 2016 році, коли, незважаючи на потужне лобі з боку противників закону, документ був підписаний Президентом. Також Україна в минулому році відмовилася від експорту лісу-кругляка.