Про це повідомив народний депутат, співголова Комітету Микола Княжицький.

"Сьогодні відбудеться спільне засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, ми будемо обговорювати враження і рекомендації. Для нас дуже важливо, щоб в загальній резолюції йшлося і про підтримку України в цілому, і про підтримку таких міст, як Авдіївка. Якщо місто і завод не будуть забезпечені водою, то існує ризик, що підприємство зупиниться і місто помре. І, очевидно, це не тільки українська проблема, це проблема загальноєвропейська", – сказав він в ході відвідин Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ) депутатами Європарламенту і Верховної Ради – членами Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС.

Відповідно до прес-релізу групи "Метінвест", делегація позитивно оцінила роботу АКХЗ відповідно до міжнародних екологічних стандартів, наголосила на важливій ролі заводу для міста і української промисловості.

"Не дивлячись на розташування підприємства в зоні активних бойових дій, на АКХЗ модернізують виробничі потужності. На заводі реалізується ряд значущих проектів: будівництво сховища сирого бензолу і нової трубчастої печі для розігрівання смоли, модернізація заводської системи залізничної автоматики і коксового цеху №4 з впровадженням автоматичної системи управління технологічними процесами. У цьому році на підприємстві планують почати реалізацію екологічного проекту щодо усунення викидів шкідливих речовин з ємностей і сховищ смолоперегінного цеху. Всього на розвиток і оновлення виробничих потужностей до кінця 2017 року направлено майже 0,5 млрд грн", - сказано в повідомленні.

У "Метінвесті" також підкреслили, що АКХЗ продовжує плідну співпрацю з містом. У цьому році на підтримку Авдіївки направлено 11,9 млн грн. Коксохім ремонтує об'єкти освіти і охорони здоров'я, покращує транспортну логістику та міську інфраструктуру. Окрему увагу підприємство приділило відновленню будинків заводчан, які постраждали під час обстрілів. Завдяки енергетикам ДТЕК і АКХЗ проведена нова лінія електропередач з підконтрольною Україні території. Це забезпечило місто безперебійним електропостачанням і дало можливість містоутворюючому підприємству працювати на повну потужність. Розпочато прокладання газопроводу "Очеретине-Авдіївка". Вартість проекту – 58 млн грн. "Метінвест" вкладе половину коштів в рамках Програми соціального партнерства з містом, інша половина виділена з обласного бюджету.

"Це дуже значимий завод – він забезпечує 80% від усіх надходжень до скарбниці міста. Ми бачимо результати обстрілів, але завод продовжує працювати – це важливо і для Авдіївки, і для української промисловості. І, звичайно, дуже добре, що вкладаються гроші в екологічні проекти", – наводяться в релізі слова співголова Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС Даріуша Розатті.

"Всупереч усім складнощам ми навчилися справлятися з викликами, вирішувати проблеми, які сьогодні заважають роботі нашого заводу і нормального життя авдіївців. Але, на жаль, є проблеми, які ми не в силах вирішити. На даний момент критичним залишається питання з технічною водою. Уже півтора року немає можливості полагодити трубопровід, оскільки порив стався на непідконтрольній території. Через це на заводську ТЕЦ надходить втричі менший обсяг води, ніж це необхідно для стабільної роботи підприємства і подачі тепла в багатоповерхові будинки міста. Тому для вирішення цього питання ми гостро потребуємо допомоги ОБСЄ, СЦКК, військово-цивільної адміністрації, іноземних дипломатів, громадськості", – сказав генеральний директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов.