Адже відповідне питання – більше про справедливість. Таку думку в ефірі авторської програми Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі висловив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Варто прочитати Гетманцев назвав дати ухвалення закону про економічний паспорт українця

За його словами, абсолютно справедливо, якщо будь-який бізнес за низької ціни на ресурс сплачуватиме менше, а за високої ціни – більше.

Питання ренти – це більше про питання справедливості, а не наповнення бюджету. Однак і наповнення бюджету також,
– зауважив Гетманцев.

Наразі, як він відзначив, є ситуація, коли добувник сплачує фіксовану суму від добутої руди. Це, мовляв, абсолютно не відповідає інтересам суспільства, якщо ціна на ренту є звичайною – приблизно 100 доларів.

Підхід змінили

Тому відповідний підхід змінили. Добувник сплачуватиме відсоток від ціни на руду на зовнішніх ринках. Цей індекс Platts є загальновідомим, його неможливо підробити і щодо нього немає жодних суперечок.

"Сума, яку відраховуватимуть до бюджету, прив'язуватиметься до цього індексу. Менший індекс – менше, більший – більше. Це і є справедливість, так працює у всьому світі", – пояснив Гетманцев.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні "антиахметівський" законопроєкт №5600. Згідно із ним, із 2022 року базою нарахування ренти замість собівартості буде вартість залізної руди на світовому ринку. Водночас ставки будуть диференційованими.

Кухта пояснив збільшення оподаткування руди: дивіться відео