Відповідно це відобразиться на тарифах на опалення для населення. У наступному опалювальному сезоні вони зростуть майже в 1,5 рази. Пропорційно збільшиться число отримувачів субсидій, що вже складає 36% українських сімей.

Кабмін обіцяє вирішити проблему для людей, які не зможуть собі дозволити такі платіжки через субсидії.

Небезпека в тому, що таке підвищення тарифів, без монетизації субсидій та регулювання споживання тепла, призведе до краху запровадження енергоефективності. За чинного механізму надання субсидій, більше половини українців повністю втратять можливість і стимули займатися енергоефективністю. Люди не зможуть покривати поточні платежі, не кажучи вже про утеплення будинків,
зазначила Бабак.

У "Самопомочі" переконані, що уряд повинен грошима виплачувати людям субсидії. Для цього мають бути запроваджені рахунки із спеціальним режимом використання бюджетні кошти із цих рахунків повинні спрямовуватися лише на оплату комунальних послуг та інвестування в енергоефективність. Важливо, щоб уже цього літа в одержувачів субсидій були авансові суми на рахунках для можливості інвестування в утеплення.

Влітку держава також має організувати кредитну лінію для підприємств теплопостачання на встановлення лічильників тепла на будинок та на встановлення індивідуальних теплових пунктів в будинках, які дозволяють зекономити близько 30% теплової енергії.

Читайте також: Комунальні тарифи і соцвиплати зростуть — важливі цифри у інфографіці