В інтерв'ю ZN.UA голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Валерій Саратов розповів, що дійсно існує проблема соціальної справедливості, через що бідні в процентному співвідношенні і в реальних грошах за комунальні послуги платять більше, ніж спроможні громадяни.

”Наприклад, зараз 16% населення України споживає менше двох кубометрів води на місяць - це, в основному, самотні пенсіонери. А є споживачі, які мешкають у великих будинках із сауною, басейном, зимовим садом, і вони витрачають, наприклад, 100 кубометрів води на місяць. Держава компенсує різницю в тарифі і для перших, і для других. При тарифі, наприклад, 5 грн за кубометр води, який покриває 50% собівартості, на самотнього пенсіонера витрачають 10 грн, а на багатого - 500 грн”, - пояснив Саратов.

Через це, на його думку, для бідних українців економічно обґрунтований тариф буде вигідним, адже для них в такому випадку передбачать інструменти соціального захисту.

”Отже, як не дивно, саме бідним вигідний перехід на економічно обґрунтований тариф. Зрозуміло, що при такому переході необхідно передбачити інструменти адресного соціального захисту тих, хто цього потребує. Такими інструментами можуть бути і субсидії, і адресна соціальна допомога”, - додав чиновник.

У Нацкомпослуг повідомили також, що зараз рівень тарифів в Україні зіставний із середньостатистичними тарифами, наприклад, Польщі - 9,96% від загальних витрат домогосподарств.

Нагадаємо, напередодні Національна комісія у сфері комунальних послуг спростувала інформацію про 30-відсоткове підвищення тарифів на тепло та воду.