Україна, втрачає позиції у всіх рейтингах з умов ведення бізнесу, рівня корупції та світової конкурентоспроможності.

Бізнесмени не відзначили позитивних змін за жодним із семи пунктів опитування, яке провела ЄБА серед іноземних інвесторів.

Зазначимо, оцінювалися ефективність діяльності уряду, успіхи у подоланні корупції, покращення роботи судової системи, відшкодування ПДВ, земельна реформа, валютне регулювання, покращення умов торгівлі та митна політика.

“Ми маємо цифру 350 млн євро, які не були вкладені в економіку нашої держави, і це просто після швидкого опитування членів Європейської бізнес асоціації. А якщо б кожна компанія відповіла на це питання, то ми б мали набагато більші цифри”, - каже виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев'янко.

Ми маємо цифру 350 млн євро, які не були вкладені в економіку нашої держави.

Водночас, українські чиновники, запрошуючи нових інвесторів, рівень регулювання економіки оцінюють на "5 з плюсом", і звітують про однозначні успіхи у питанні покращення інвестиційного клімату.

Проте, на думку фахівців, нові іноземні компанії не йтимуть на український ринок, поки влада створюватиме проблеми вже працюючими в країні інвесторам.

“Скасовано ліцензування 22 видів господарської діяльності, значно скорочено кількість документів дозвільного характеру, спрощено процедуру їх отримання. Кількість дозвільних процедур, які мав проходити інвестор, скорочено вчетверо”, - звітує Президент України Віктор Янукович.

“№1 у списку ризиків стоїть не питання дерегуляції, а питання дотримання законів, дотримання якості правового поля. Ліцензування та інші аспекти регулювання - вони неефективні, як механізм, тому що стали джерелом корупції”, - сказав віце-президент інвесткомпанії Євген Андросюк.

№1 у списку ризиків стоїть не питання дерегуляції, а питання дотримання законів, дотримання якості правового поля. Ліцензування та інші аспекти регулювання - вони неефективні, як механізм, тому що стали джерелом корупції.

Серед основних скарг інвесторів - посилення тиску на бізнес з боку владних структур. Відзначають також неадекватне втручання держави у регулювання бізнесактивності, високий ризик неповернення інвестицій, а також загальну нестабільність політичного курсу та розвитку економіки.

“Потенційний німецький інвестор, якого тут ще нема, але який розглядає цей ринок, він розуміє, що тут суворий політичний режим, він розуміє, що з правосуддям є певні проблеми і не працює верховенство права” – каже прес-секретар DWK Вольфрам Ребок.

За попередніми оцінками фахівців, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну у 2011 році становив 6-7 млрд дол. І наразі наша держава не може розраховувати на збільшення притоку капіталу. Адже, щоби мати, треба дбати.