Про це повідомила виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев'янко.

"Ми опитали керівників 149 компаній. Опитування показує, що 70% підприємців не помітили жодних позитивних змін в українській економіці", - зазначила вона.

Більшість інвесторів вважають, що негативний вплив на бізнес роблять насамперед посилення фіскальної політики, корупція в органах влади і тиск митних органів.

Підприємці визнають, що без реального покращення інвестклімату всі великі проекти будуть заморожені.

Дерев'янко впевнена, що змінити ставлення підприємців до України можна навіть протягом короткого терміну, головне вживати заходів у вирішенні конкретних проблем.

"Перш за все чиновники повинні вибудувати з бізнесом правильну комунікацію. Тут неможливо обійтися одними тільки виступами в пресі, необхідно проводити регулярні персональні зустрічі з підприємцями", - підкреслила вона.

За словами виконавчого директора ЄБА представники влади цим часто нехтують. "Ми постійно стикаємося з тим, що українські чиновники є людьми не справи, а слова", - додала Дерев'янко.

Нагадаємо, індекс інвестиційної привабливості України, що розраховується Європейською бізнес-асоціацією, знижується вже третій квартал поспіль.